Papež jmenoval nové sekretáře Papežské komise pro ochranu nezletilých

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Vatikán a zahraničí,Domácí
Datum publikace15. 3. 2024, 14.17

Papež František jmenoval novým sekretářem Papežské komise pro ochranu nezletilých Luise Manuela Aliho Herreru, pomocného biskupa Bogoty. Svatý otec zároveň jmenoval Teresu Morris Kettelkampovou přidruženou sekretářkou. Oba jmenovaní dosud v této komisi působili jako její členové.

image:Image 54/source/orig/53151_34650_0_844.jpeg
Vatican Media

Kardinál Sean O'Malley v následném prohlášení uvedl, že nová jmenování znamenají další důležitý krok k tomu, aby se církev stala bezpečnějším místem pro děti a zranitelné osoby. Předseda Papežské komise pro ochranu nezletilých rovněž vyjádřil vděčnost odcházejícímu sekretáři, P. Andrew Smallovi OMI a poděkoval papeži, že těmito nominacemi potvrdil rozšíření mandátu komise i jejího dalšího směřování.

Zdroj: Vatican News

Ochrana nezletilých v církvi

image:Image Modlitby u stolu
Modlitby u stolu