Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež k americkým studentům: Potřebujeme proroctví nenásilí

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace25. 2. 2022, 14.38
TiskTisk

„Násilí ničí, násilí nebuduje, což vidíme na vojenských i nevojenských diktaturách v historii. Potřebujeme proroctví nenásilí, je mnohem snazší oplatit políček, než nastavit druhou tvář“, řekl papež František při čtvrteční večerní virtuální konverzaci s univerzitními studenty ze Severní, Střední a Jižní Ameriky.

image:Image 9/source/orig/8470_4934_0_844.jpeg

„Laskavost je jednou z nejkrásnějších lidských vlastností, protože vychází z něhy“, dodal papež František ve spontánním rozhovoru s mladými lidmi, během něhož varoval rovněž před „pokryteckou hrou“, která dokáže „život zamořit jedem. Ačkoli upřímnost něco stojí, přivádí vás k harmonii se světem“, radil papež.

V obsáhlé diskusi se papež František mimo jiné zmínil také o migraci, kterou označil za „jedno z nejvážnějších dramat“ našeho století: „Jsme svědky toho, jak lidé opouštějí svou zemi kvůli politickým problémům, válkám, ekonomickým a kulturním podmínkám. Platí zde jasná zásada: migrantovi se má dostat přijetí, doprovodu, podpory a intergace“. Otázka migrace se totiž týká všech lidí, upřesnil papež, vzhledem k tomu, že mnozí potomci dnešních Američanů jsou „dětmi migrantů“.

Jak František připomněl, sám je synem přistěhovalců, „členem rodiny, která opustila Piemont, když jeho otci bylo 22 let“. Spojené státy jsou „zemí migrantů: Irů, Italů... a Argentina je také směsicí migrantů“. Tato problematika je tedy výzvou pro každého z nás, zejména pro vysokoškolské studenty, kteří, jak papež zdůraznil, musí problému čelit, studovat ho, vzít ho do svých rukou prostřednictvím tří jazyků: „hlavy, srdce a rukou“ a nepodlehnout hrozícímu „chladu a bezcitnosti“.

(zkráceno)

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image Žijeme v době papeže Františka
Žijeme v době papeže Františka Michal Altrichter
Cena: 252 Kč
image:Image 365 dní s papežem Františkem
365 dní s papežem Františkem papež František
Cena: 350 Kč
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
Cena: 215 Kč
image:Image O nebi a zemi
O nebi a zemi papež František, Abraham Skorka
Cena: 44 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou