Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež k novinářům v letadle: Prospěje nám, když pochopíme velké mongolské ticho

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace1. 9. 2023, 7.33
TiskTisk

Během pozdravu k zástupcům médií na palubě letadla směřujícího do Mongolska papež František hovořil o této asijské zemi a vyzdvihl její mlčenlivou kulturu. „Mongolsko se chápe smysly“, řekl a doporučil Borodinovu hudbu, která dokáže vyjádřit, co tato rozlehlost Mongolska znamená.

image:Image 40/source/orig/39837_26569_0_844.jpeg

Papež František poté, co se pozdravil s asi sedmdesáti novináři, kteří ho doprovázejí na palubě letadla mířícího do Mongolska, na popud jednoho z nich vyjádřil jednu ze zvláštností mongolského národa.

„Jet do Mongolska znamená jet k malému národu ve velké zemi. Mongolsko jako by nemělo konce a obyvatel je málo, je to nepočetný národ s velkou kulturou. Myslím, že nám prospěje pochopit toto ticho, tak dlouhé, tak velké. Pomůže nám to pochopit, co to znamená Mongolsko, ale nikoli intelektuálně, pochopit to smysly“.

Papež zdůrazňuje: „Mongolsko se chápe smysly“. Pak dodává: „Dovolte mi říci, že nám možná udělá dobře, když si trochu poslechneme Borodinovu hudbu, která dokázala vyjádřit, co tato délka a velikost Mongolska znamená“.

Při osobních pozdravech novinářů, kteří letí s papežem, mu novinářka Eva Fernandezová z Rádia Cope ukázala láhev na vodu: patří ukrajinskému vojákovi, který se zachránil před výbuchem. Tento předmět přinesl do kostela ve Lvově, aby poděkoval za milost záchrany. Novinářka láhev ukázala papeži, který ji požehnal, aby byla posléze vrácena zpět do lvovského kostela.

Během pozdravů František také odpověděl na otázku novináře agentury Ansa, Fausta Gasparroniho, týkající se nehody, k níž došlo dnes, ve čtvrtek 31. srpna, krátce po půlnoci v Brandizzo v oblasti Turína, kde vlak zabil pět dělníků. Papež uvedl, že tyto nehody jsou vždy projevem nedostatečné péče. Pracující jsou posvátní, řekl.

Focusy

Papežské cesty Média

Mohlo by vás zajímat

image:Image Misionář světa Jan Pavel II.
Misionář světa Jan Pavel II. Claire Astolfiová
Cena: 75 Kč
image:Image 365 dní s papežem Františkem
365 dní s papežem Františkem papež František
Cena: 350 Kč
image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill
Cena: 224 Kč
image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
Cena: 122 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou