Papež k setkání Taizé: Buďte poutníky důvěry

Autor: Johana Bronková Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace3. 1. 2022, 13.43

Papež František zaslal poselství účastníkům Evropského setkání mládeže pořádaného tradičně na přelomu roku komunitou z Taizé. Kvůli pandemickým omezením letos probíhá online.

image:Image 7/source/orig/6365_2414_844.jpeg

Místem letošního setkání je Turín. V kostelech piemontské metropole se však scházejí pouze skupiny mladých lidí z města, protože hygienická omezení nedovolují tradiční hostování mladých lidí v rodinách a na farách. Bratři z Taizé doufají, že druhá fáze setkání se uskuteční v červenci a že se v tomto italském městě podaří reálně shromáždit velké množství mladých lidí z celé Evropy. V tuto chvíli se mohou mladí účastnit modliteb prostřednictvím virtuálního spojení s Taizé.

Papež František v poselství adresovaném mladým lidem poukazuje na složitou pandemickou situaci. Mluví o úzkostech, rostoucí polarizaci a závažných otázkách o budoucnosti, které si dnešní mladý generace klade. Povzbuzuje, ale neutíkali před odpověďmi, ale hledali je společně, také v modlitbě a naslouchání Božímu slovu. "Rozhodli jste se neodvracet zrak od lidského utrpení a naléhavých potřeb současnosti, ale hledět na ně s důvěrou, že se podílíte na jejich řešení," píše František. Ujišťuje mladé lidí, že navzodry obavám Duch Boží nepřestává působit a probouzet tvůrce bratrství, solidarity a jednoty. František povzbuzuje mladé katolíky, pravoslavné a protestanty, kteří se setkání účastní, aby byli poutníky důvěry všude tam, kam je Pán pošle. Vyjadřuje také naději, že se již o letních prázdninách budou moci vydat do Turína a s radostí prožít tuto událost bratrství, kterou je Pouť důvěry po zemi.

Papež František Mladí v církvi

image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.
image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek