Papež k severoamerickým donátorům: Přinášíte evangelium lásky, naděje a milosrdenství

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace28. 4. 2022, 13.39

Po pandemické přestávce dnes papež František opětovně mohl osobně přijmout severoamerické katolíky, kteří velkoryse podporují jeho činnost v úzkém spojení s celou církví a Svatým stolcem. Členové Papežské nadace (Papal Foundation) se v těchto dnech vydali na každoroční pouť do Říma.

image:Image 11/source/orig/10980_7737_0_844.jpeg

„Naše osobní setkání je skutečným darem a umožňuje mi vyjádřit hlubokou vděčnost za štědrou podporu, kterou poskytujete mému úřadu i celé církvi v mnoha částech světa“, obrátil se papež v úvodu audience k tzv. „stevardům sv. Petra“, kteří po počátečním členském daru jednoho milionu dolarů pokračují ve své celoživotní štědrosti pravidelnými finančními dary nadaci a mnohdy aby zajistili závazek své rodiny a její součinnost s církví, věnují jménem svých dětí či vnoučat dary v rámci rodinného dědictví.

Římský biskup vyzdvihl, že Papežská nadace v průběhu let umožnila všestranný rozvoj mnoha lidí prostřednictvím vzdělávacích, charitativních a církevních projektů, adresovaných zejména těm, kteří žijí na okraji našich společností a často se kromě hmotné nouze ocitli rovněž v duchovní bídě. Zvláště v této době poznamenané válkou a dalšími konflikty filantropické sdružení severoamerických katolíků věnuje značnou pozornost humanitární asistenci, určené obětem a uprchlíkům. Jak František zdůraznil, tato činnost konkrétně přináší evangelium lásky, naděje a milosrdenství všem jejím příjemcům.

Papež povzbudil donátory z Papal Foundation, aby nadále sloužili Pánu v nejposlednějších bratrech a sestrách, jak nás tomu naučil sám Ježíš (srov. Mt 25,40). Poděkoval jim rovněž za solidaritu s Petrovým nástupcem, která se vyjadřuje modlitbou za jeho službu, potřeby církve, šíření evangelia a obrácení srdcí.

Papež František Život z víry

image:Image Proměněné sny
Proměněné sny Petra Dvořáková
image:Image Jedno tělo