Papež ke Světovému dni migrantů: Utvářet budoucnost spolu s migranty a uprchlíky

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 2. 2022, 14.31

Vatikán. Sekce pro migranty a uprchlíky vatikánského Úřadu pro službu integrálnímu lidskému rozvoji dnes zveřejnila téma papežského poselství, které doprovodí 108. Světový den migrantů a uprchlíků, připadající na neděli 25. září.

image:Image 9/source/orig/8367_4846_0_844.jpeg

V neděli 25. září 2022 se bude slavit 108. světový den migrantů a uprchlíků. Svatý otec zvolil jako název svého tradičního poselství “Utvářet budoucnost spolu s migranty a uprchlíky”, aby zdůraznil závazek, jemuž máme všichni dostát při utváření budoucnosti, jež by odpovídala Božímu plánu, aniž by někoho vyřazovala, čteme v tiskovém prohlášení vatikánského úřadu, které pokračuje:

“Utvářet společně” znamená především uznat a podporovat přínos migrantů a uprchlíků k tomuto budování, protože jen tak můžeme vybudovat svět, který zajistí podmínky pro integrální lidský rozvoj všech. Poselství, rozdělené do šesti dílčích témat, se bude zabývat některými podstatnými složkami skutečného i potenciálního přínosu migrantů a uprchlíků pro sociální, ekonomický, kulturní a duchovní růst společnosti a církevních společenství.

S cílem podpořit odpovídající přípravu na oslavu tohoto dne zahájí i letos Sekce pro migranty a uprchlíky Úřadu pro službu integrálnímu lidskému rozvoji od konce března komunikační kampaň zaměřenou na podporu hlubšího porozumění tématu a dílčích témat poselství prostřednictvím multimediálních pomůcek, informačních materiálů a teologických úvah.

Papež František Pomoc uprchlíkům Promluvy papeže Františka

image:Image Eucharistické zázraky III.
Eucharistické zázraky III. František Mráček
image:Image Ježíš na Kypru II.
Ježíš na Kypru II. František Mráček
image:Image Kotva naděje