Papež: Kéž zasvěcené osoby slouží Království a bratrské církvi blízké všem

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace2. 2. 2022, 15.10

V závěru dnešní generální audience v pozdravech k jednotlivým jazykovým skupinám papež František připomenul dnešní svátek Uvedení Páně do chrámu.

image:Image 8/source/orig/7730_4069_0_844.jpeg

„Dnes slavíme svátek Uvedení Páně do jeruzalémského Chrámu. Z tohoto tajemství se odvíjí poselství, které platí pro všechny: Kristus se nabízí jako příkladná oběť Otci a tím naznačuje, s jakou velkorysostí je třeba přilnout k Boží vůli a službě bratrům. Modleme se dnes zejména za zasvěcené muže a ženy, rozptýlené po celém světě a utvrzované v jejich charismatu. Kéž jim Kristus, Boží Slovo, dodává stále větší sílu k tomu, aby stáli ve službě hodnot Království a bratrské církve blízké všem.“

Řekl papež František, který bude dnes v podvečer ve Vatikánské bazilice předsedat liturgii při 26. Světovém dni zasvěceného života, za účasti členů společností apoštolského života a institutů zasvěceného života. Tradice těchto setkání zasvěcených osob s Petrovým nástupcem sahá do doby pontifikátu papeže Pavla VI. V roce 1997 byl 2. únor papežem Janem Pavlem II. oficiálně vyhlášen Světovým dnem zasvěcených osob.

(jag)

Papež František Řeholní život