Papež koná exercicie: „Modleme se za potřeby církve a lidstva“

Autor: Petr Vacík Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 3. 2022, 13.07

Při modlitbě Anděl Páně papež požádal věřící, aby ho doprovázeli během postního exercičního týdne od neděle 6. do pátku 11. března. Již druhý rok po sobě se kvůli covidu nebude konat v Ariccii společně s Římskou kurií, ale každý ji bude zajišťovat „osobním způsobem“.

image:Image 9/source/orig/8936_5356_0_844.jpeg

„Dnes odpoledne zahájíme společně se spolupracovníky římské kurie duchovní cvičení. Přinášíme do našich modliteb všechny potřeby církve a lidské rodiny. I vy se za nás, prosím, modlete.“

Papež František požádal věřící shromážděné na modlitbě Anděl Páně na Svatopetrském náměstí, aby ho duchovně doprovázeli během týdne postních exercicií, který začal včera odpoledne a potrvá do pátku 11. března. Během těchto dnů jsou pozastaveny všechny papežovy aktivity, včetně generální audience ve středu 9. března.

Již druhý rok po sobě zasáhla pandemie do tradičního papežova výjezdního exercičního pobytu s Římskou kurií. Vatikánský tiskový úřad 20. ledna oznámil, že kvůli mimořádné zdravotní situaci způsobené epidemií covidu nebude možné „prožívat duchovní cvičení Římské kurie ve společenství v Casa Divin Maestro v Ariccii".

Papež František proto stejně jako loni vyzval kardinály sídlící v Římě, představené dikasterií a představené Římské kurie, aby „se od odpoledne v neděli 6. března do pátku 11. března odebrali v modlitbě do ústraní a vykonali svá duchovní cvičení soukromě“.

Papež František

image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Bratr František + Člověk František
Bratr František + Člověk František Gerhard Mester
image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek