Papež navštívil seniory a nemocné v centru Fraternité St. Alphonse

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace29. 7. 2022, 13.46

Cestou ze svatyně Sainte-Anne de Beauprè, kde ve čtvrtek ráno předsedal mši svaté, se papež František zastavil v centru Fraternité St. Alphonse, aby se setkal s hosty přijímacího a duchovního centra.

image:Image 15/source/orig/14686_11739_0_844.jpeg

Na zahradě zařízení, kde byli přivítáni stálí hosté a ti, kteří centrum běžně navštěvují, se ve čtvrtek na setkání s papežem sešlo celkem asi 50 lidí. Podle Tiskového úřadu Svatého stolce mezi nimi byli senioři, lidé žijící s různými závislostmi a HIV/AIDS a odpovědný ředitel P. André Morency. Papež František se s nimi neformálně setkal, naslouchal jejich příběhům a prosbám.

Když je na závěr společně stráveného času zdravil, daroval jim ikonu Panny Marie "Nejsvětější Panny Jeruzalémské". Tato ikona Theotokos (Matky Boží), moderní náboženský výtvor, je mezi poutníky do Svaté země velmi oblíbená, protože její originál je umístěn na velmi uctívaném oltáři uvnitř kostela Nanebevzetí Panny Marie.
Zastávka v Centru pohostinnosti a spirituality Fraternité St Alphonse se uskutečnila při cestě ze svatyně Sainte Anne de Beuprè, kde papež ve čtvrtek dopoledne předsedal mši svaté, do quebeckého arcibiskupství, kam se vydal na soukromý oběd.

Papežské cesty

image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image Impulzy papeže Františka
Impulzy papeže Františka Anna Lexmaulová
image:Image Dobrý život
Dobrý život papež František
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.