Papež: Nezapomínejme na ukrajinské děti

Autor: Antonella Palermo Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace19. 12. 2022, 14.22

Den po svých narozeninách se František zúčastnil tradiční slavnostní chvíle s těmi, kdo pracují ve vatikánské pediatrické struktuře s materiální, zdravotní a duchovní pomocí. V přítomnosti některých ukrajinských rodin, které hostí Řím, je papež vyzval, aby si připomněli ty, kteří trpí válkou, ale i v jiných částech světa nespravedlností.

Výzva, abychom nezapomínali na děti na Ukrajině a na ty, které trpí nespravedlností i jinde. To je jádro několika málo, ale významných slov Františka, který se den po svých narozeninách, jak je v tomto adventním období tradicí, zúčastnil v aule Pavla VI. přátelské chvíle s "Dispensario Santa Marta", pediatrickým zařízením, které ve Vatikánu působí již sto let.

Nezapomínejte na ty, kteří trpí

Papež ukázal na vlajku Ukrajiny a připomněl: "Je tam napsáno "Mír". Tolik dětí trpí válkou a také v jiných částech světa trpí nespravedlností. Když nám Pán dává tuto radost slavit Vánoce takto společně a v pokoji, mysleme také na ty, kteří trpí, a modleme se za ně všichni společně." František děkuje za tento okamžik oslav, "cirkus", jak ho nazývá. Chvíle sdílené s rodinami a dobrovolníky, ukrajinskými rodinami, které přijal rektor kostela svaté Sofie v Římě a komunita Dcer milosrdenství, některými eritrejskými rodinami a přáteli. Kardinál Krajewski, papežský almužny, by se také zúčastnil, ale jeho nové poslání rozdělovat vybranou pomoc pro ukrajinské obyvatelstvo ho ten den zavedlo do oné země, která prožívá válečné drama.

Sestra Rizzellová: setkání s křehkými vypovídá o tom, kolik je zde nespravedlnosti

"Děkujeme za příležitost, která nám byla dána, abychom sloužili Ježíšovým miláčkům: malým, chudým, společností zavrženým, kteří jsou však i Vašimi milovanými, Vaše Svatosti," uvedla slavnost ředitelka sestra Anna Luisa Rizzellová. Kolem solidárního díla, které dispenzář vykonává, jsou "pracovité ruce, které se snaží reagovat na materiální, zdravotní a duchovní potřeby", zdůraznila ředitelka ve svém pozdravném projevu. Říká, že nechybí společné bratrství, a poznamenává: "Setkání s křehkými lidmi nás činí lidštějšími a dává nám zakusit, kolik nespravedlnosti, necitlivosti a utrpení je na zemi zaseto." Ti, kteří se obracejí na pomoc dispenzáře, nás učí, opět podle slov sestry Rizzellové, pokoře, radosti, vděčnosti a uznání.

Prostor pro několik svědectví a zpěv přání k narozeninám papeže dokreslil atmosféru radostného očekávání Vánoc mezi těmi, kteří pracují pro druhé v nouzi.

Papež František Mladí v církvi Zdravotnictví

image:Image Ctnost odolnosti
Ctnost odolnosti Evelyn Eatonová Whiteheadová, James D. Whitehead
image:Image Zajímá Boha naše tělo?
Zajímá Boha naše tělo? Sam Allberry
image:Image Právní dějiny církví
Právní dějiny církví Záboj Horák, Jiří Rajmund Tretera
image:Image Krása na prodej?
Krása na prodej? Jan Polák