Papež obnovil Radu kardinálů

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 3. 2023, 14.02

Členy nové Rady kardinálů jsou kardinálové Parolin, Vérgez Alzaga, Ambongo, Gracias, O'Malley, Omella, Lacroix, Hollerich a da Rocha. Sekretářem je mons. Mellino. První zasedání nové Rady je stanoveno na 24. dubna

image:Image 25/source/orig/24977_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-44.jpeg

Papež František obnovil Radu kardinálů, takzvanou C9, neboť mandát té předchozí vypršel. Následně jmenoval členy nové Rady, jimiž jsou kardinálové Pietro Parolin, státní sekretář Svatého stolce; Fernando Vérgez Alzaga, předseda Governatorátu městského státu Vatikán; Fridolin Ambongo, arcibiskup Kinshasy; Oswald Gracias, arcibiskup Bombaje; Seán Patrick O'Malley, bostonský arcibiskup; Juan José Omella, barcelonský arcibiskup; Gérald Lacroix, québecký arcibiskup; Jean-Claude Hollerich, lucemburský arcibiskup; Sérgio da Rocha, arcibiskup San Salvador de Bahia.

Sekretářem komise je mons. Marco Mellino. Příští zasedání Rady se bude konat 24. dubna od 9 hodin v Domě sv. Marty. Poslední zasedání Rady, které se konalo v prosinci loňského roku, bylo věnováno mimo jiné kontinentální fázi probíhající synody. Vůbec první zasedání se konalo ve dnech 1. až 3. října 2013.

Radu kardinálů ustanovil papež František chirografem z 28. září 2013 s úkolem pomáhat mu při řízení všeobecné církve a vypracovat projekt revize římské kurie, která se realizovala novou apoštolskou konstitucí Praedicate Evangelium zveřejněnou 19. března loňského roku. Rada kardinálů, píše se v chirografu, má být dalším výrazem biskupského společenství a pomoci munus petrinum, kterou může nabídnout episkopát rozptýlený po celém světě.

Papež František

image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image U stolu s papežem Františkem