Papež odsoudil útok na katolický kostel v Istanbulu, při kterém přišel o život jeden člověk

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace28. 1. 2024, 16.41

Papež František v promluvě během modlitby Anděl Páně v neděli 28. ledna odsoudil útok ozbrojenců na katolický kostel v tureckém Istanbulu, ke kterému došlo dnes během nedělní mše svaté. Při útoku zemřel jeden člověk.

image:Image 51/source/orig/50101_navrh-bez-nazvu-13.png

"Vyjadřuji svou soustrast komunitě při kostele sv. Marie Draperis v Istanbulu, kterou během bohoslužby postihl ozbrojený útok, při němž zemřel jeden člověk a několik osob bylo zraněno," uvedl papež ve svém projevu.

Apoštolský vikář v Istanbulu a apoštolský administrátor Konstantinopole, biskup Massimiliano Palinuro, v rozhovoru pro Vatican News hovořil o sérii tragických událostí a apeloval na úřady, aby hledaly pravdivé důvody útoku, jehož příčinou by podle něj mohla být náboženská nenávist.

"V neděli ráno v kostele na předměstí Istanbulu slavili členové kongregace mši svatou a v okamžiku, kdy zaznělo Sanctus, do kostela vstoupili dva ozbrojenci  a několikrát vystřelili do vzduchu," uvedl biskup Palinuro. Konkrétní motivy, jak sdělil apoštolský vikář vatikánským médiím, zatím nejsou známy a je třeba je nejprve ověřit.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Pronásledování křesťanů Papež František

image:Image Žijeme v době papeže Františka
Žijeme v době papeže Františka Michal Altrichter
image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Benedikt XVI. - Život (slovensky)
Benedikt XVI. - Život (slovensky) Peter Seewald