Papež: Opustili jsme adoraci, musíme se k ní vrátit

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 6. 2023, 16.55

“V dnešní době se nám vytratil smysl adorace Nejsvětější svátosti. Musíme se k ní vrátit," řekl papež organizátorům národního eucharistického kongresu ve Spojených státech. Zdůraznil, že jen málo lidí dnes ví, co je to adorace v tichu před Ježíšem přítomným v Eucharistii. Tento způsob modlitby byl v posledních letech opuštěn. Vy, biskupové, musíte katechizovat, musíte věřící učit této modlitbě," zdůraznil papež ve své promluvě spatra.

image:Image 35/source/orig/34754_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-12.jpeg
Setkání s organizátory národního eucharistického kongresu ve Spojených státech
Vatican Media

František povzbudil americkou církev k oživení víry a lásky k Eucharistii. Připomněl, že když den po rozmnožení chleba přišli lidé za Ježíšem, aby viděli další zázrak, představil se jim jako Živý chléb, který sestoupil z nebe, pravý Chléb, který dává světu život:

“Dnes ráno jsem o tom hodně přemýšlel, když jsem sloužil mši svatou, protože právě Eucharistie nám dává život. Je to Boží odpověď na nejhlubší hlad lidského srdce, hlad po skutečném životě. Sám Kristus je v ní skutečně uprostřed nás, aby nás nasytil, potěšil a posílil na naší cestě," řekl papež František organizátorům národního eucharistického kongresu v USA. - "Dnes jsou bohužel mezi našimi věřícími lidé, kteří mají zato, že eucharistie je spíše symbolická než skutečná a láskyplná přítomnost Pána. Je to víc než symbol, je to skutečná a láskyplná přítomnost Pána. Přeji si proto, aby eucharistický kongres vedl katolíky ve vaší zemi k tomu, aby znovu získali pocit úžasu a bázně nad tímto velkým darem, který nám Pán dal, aby s ním trávili čas jak při slavení mše svaté, tak při osobní modlitbě a adoraci Nejsvětější svátosti.”

Zdroj: Vatican News (polská sekce)

Papež František Eucharistický kongres

image:Image Cesta k radosti a vnitřnímu klidu
Cesta k radosti a vnitřnímu klidu Anselm Grün