Papež otevřel cestu k beatifikaci italské řeholnice

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 2. 2023, 14.48

Během čtvrteční schůzky (23.2.) s kardinálem Marcellem Semerarem, prefektem Dikasteria pro svatořečení a blahořečení, schválil papež František vyhlášení dekretů týkajících se jedné nové blahoslavené a pěti nových ctihodných.

image:Image 25/source/orig/24532_21605_0_844.jpeg
Budoucí italská blahoslavená Elisabetta Martinez

Po uznání zázraku připisovaného její přímluvě bude za blahoslavenou prohlášena italská řeholnice Elisabetta Martinezová (1905-1991), zakladatelka Kongregace dcer ze Santa Maria di Leuca (což je město v jihoitalském kraji Apulie s raně křesťanskou mariánskou bazilikou). Tato řeholní kongregace se zabývá formací dospívajících dívek, předškolní výchovou, péčí o svobodné matky a službou ve farnosti. Zázrak se týkal rizikového těhotenství.

Papež František rovněž uznal hrdinský stupeň ctností pěti Božích služebníků a služebnic. Jsou to:

italský kapucínský kněz Giuseppe di Sant’Elpidio (1885-1974),

španělský kněz Aloísio Sebastião z kongregace Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, zakladatel mariánského bratrstva Srdce Ježíšova (1913-2006),

italská řeholnice Margherita Lussana, spoluzakladatelka Kongregace sester voršilek Nejsvětějšího Srdce v Asole (1852-1935),

španělská laička Francisca Ana María Alcover Morell (1912-1954), která svůj krátký život, zakončený realisticky a trpělivě přijatým nádorovým onemocněním, věnovala apoštolátu mezi mladými lidmi,

a italská laička, matka rodiny Albertina Violi Zirondoli (1901-1972), učitelka a františkánská terciářka, činná v Hnutí fokoláre.

Papež František Světci dneška

image:Image Otče, odpouštím vám
Otče, odpouštím vám Daniel Pittet
image:Image Pravdu říkat, pravdu žít