Papež píše účastníkům medžugorského Mladifestu

Autor: Alessando de Carolis Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace27. 7. 2023, 14.44

V poselství mladým lidem, kteří se účastní 34. ročníku mládežnického festivalu v Medžugorje, jenž začal ve středu 26. a potrvá do 30. července, František poukazuje na krásu hledání Boží vůle: není to nic vnuceného, ale projekt lásky, kterým se člověk realizuje.

image:Image 38/source/orig/37869_25700_0_844.jpeg
Vatican Media

"Existuje pokušení, které se nepřestává zarývat i do nejpevnější víry: ptám se Boha, abych poznal jeho vůli, nebo se tomu vyhýbám, protože se bojím, že objevím něco, co se mi nelíbí? Toto dilema zamlžuje jedinou pravdu, totiž že Bůh má pro každého plán lásky. A že tedy stojí za to jeho vůli hledat, protože je to cesta k naplnění, ba co víc, je to neocenitelný poklad, který s Bohem vytváří pouto větší než nejtěsnější pokrevní svazky, jako bychom byli jeho děti, bratři, sestry, matky," vysvětluje papež František mladým účastníkům medžugorského festivalu.

Plán lásky

Jak dále poznamenává, často se ocitáme v rozporu s touto vůlí, někdy ji těžko chápeme a přijímáme, chtěli bychom jiný život, bez výzev a utrpení, chtěli bychom být jiní, možná inteligentnější, bohatší na talenty nebo přirozené vlohy. A přesto, pokračuje, není pro nás lepší vůle než Otcova, která je plánem lásky k nám s ohledem na naše plné štěstí. Často, přiznává František, se této vůle bojíme, protože se obáváme, že by nám Bůh mohl něco vnutit svévolně, a nikoli pro naše dobro; bojíme se, že přijmout jeho vůli znamená zříci se vlastní svobody.

Otevřená srdce

Papež proto mladé lidi vyzývá, aby napodobovali Marii, která jako první svým ano přijala Boží plán, aby se stala učednicí svého vlastního Syna. Ať ve vašem životě není místo pro sobectví ani pro lenost, vybízí papež. A pokud dovolíte, aby ve vás působila Boží milost, pokud budete velkorysí a vytrvalí ve svém každodenním nasazení, učiníte tento svět lepším místem pro všechny, uzavírá své poselství.

Papež František Mladí v církvi

image:Image Hory a údolí života