Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež poděkoval kardinálu Ladariovi za jeho službu Svatému stolci

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace5. 9. 2023, 14.08
TiskTisk

Dnes dopoledne papež František navštívil Dikasterium pro nauku víry a pozdravil odstupujícího prefekta, kterému vyjádřil vděčnost za jeho šestiletou práci. V červenci papež jmenoval jeho nástupcem mons. Víctora Manuela Fernándeze.

image:Image 41/source/orig/40154_26685_0_844.jpeg

Své poděkování papež vyjádřil osobně tím, že den po příjezdu z apoštolské cesty do Mongolska kard. Ladariu navštívil přímo v úřadu, kde od roku 2017 pracoval. „Dnes krátce po deváté hodině ranní“, informoval ředitel vatikánského tiskového střediska Matteo Bruni, „se papež vydal na dikasterium, aby se s kardinálem setkal a poděkoval mu za jeho práci a za to, co za léta své služby vykonal“. Papež František, jak dodal Bruni, pak pozdravil také úředníky dikasteria.

Devětasedmdesátiletý kardinál Ladaria, jezuita od roku 1966, byl jmenován prefektem tehdejší Kongregace pro nauku víry 1. července 2017. Ve stejný den a měsíc, avšak letošního roku, papež František zajistil jeho nástupnictví jmenováním 61letého monsignora Víctora Manuela Fernándeze, do té doby arcibiskupa argentinské La Platy, novým prefektem Dikasteria.

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image O nebi a zemi
O nebi a zemi papež František, Abraham Skorka
Cena: 44 Kč
image:Image Laudato si - Buď pochválen
Laudato si - Buď pochválen papež František
Cena: 107 Kč
image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
Cena: 404 Kč
image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
Cena: 161 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou