Papež poděkoval laureátům Zayedovy ceny

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace6. 2. 2024, 11.25

V Abú Zabí proběhla včera v podvečer slavnostní ceremonie předávání Zayedovy ceny. Papež při této příležitosti zaslal účastníkům videopozdrav, v němž laureátům vyjádřil zvláštní poděkování.

image:Image 51/source/orig/50777_2021-02-03-100216-zayed-aware.jpg

"Děkuji [laureátům] a věřím, že jejich příklad bude inspirací pro ostatní, aby se chopili iniciativ, které vycházejí z plodné spolupráce mezi lidmi různých náboženství ve službě celému lidstvu a s respektem k důstojnosti každého člověka, a podporovali hodnoty předložené v Deklaraci bratrství," zdůraznil papež. Dále připomněl, že jsme všichni povoláni být šiřiteli kultury míru, která vede k dialogu, soucitu, solidaritě, udržitelnému rozvoji a integraci.

Letos byli za šíření bratrství oceněni čtyři kandidáti. Laureáty ceny obnášející milion dolarů na rozvoj projektů, se stali chilská sestra Nelly León Correaová, která již více než 25 let pomáhá ženám ve vězení, egyptský kardiochirurg Magdi Yacoub, který vede kliniky v chudých afrických zemích, a dvě muslimské organizace z Indonésie, Nahdatul Ulama a Muhammadiyah, které se zasazují o rozvoj vzdělávání a humanitární pomoc.

Zayedova cena se uděluje každoročně u příležitosti Mezinárodního dne lidského bratrství.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Zdravotnictví