Papež při mši v Bahrajnu: Láska k nepřátelům vnáší na zemi záblesk nebe

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace5. 11. 2022, 10.40

Dnešní ranní mše svaté, kterou papež František sloužil na bahrajnském národním stadionu, se účastnilo třicet tisíc lidí. Zrcadlila se v nich skutečná katolicita církve, protože zastupovali sto jedenáct různých národností. Papež František kázal na Ježíšova slova z páté kapitoly Matoušova evangelia: Milovat všechny a milovat stále.

image:Image 19/source/orig/18825_312798162-5987787867899434-3420239463316639581-n.jpg
Foto: Vatican Media

Bahrajnský národní stadion se nachází ve městě Riffa, kde sídlí královská rodina. Stadion, který pojme přibližně 30 000 diváků, byl postaven v roce 1982 a zrekonstruován v prosinci roku 2012, u příležitosti 21. ročníku turnaje Gulf Area Cup. Používá se především na fotbalová utkání a významné sportovní události v Bahrajnském království. Konají se zde zápasy bahrajnského národního fotbalového týmu a sportovního klubu Al-Riffa.

Dnes jej však zaplnili věřící ze čtyř zemí apoštolského vikariátu pro Severní Arábii – Bahrajnu, Kuvajtu, Kataru a Saúdské Arábie, ale také z dalších zemí Zálivu a jiných území. Papež František jim přinesl „náklonnost a blízkost univerzální církve“, jak řekl, „Církev na vás hledí a objímá vás, miluje vás a povzbuzuje vás“.

Mše svatá byla obětována za mír a spravedlnost a eucharistická slavnost probíhala v angličtině. Rovněž modlitba věřících vyjádřila bohaté jazykové spektrum katolíků, přítomných na Arabském poloostrově – od jazyka tagalog, kterým se mluví na Filipínách, přes svahilštinu po různé indické jazyky. Papež František v dnešním válečném světě vyzdvihl slova proroka Izaiáše: „Jeho vladařství vzroste a pokoje nebude konce“ (9,6) a Ježíšovu výzvu k lásce vůči nepřátelům (Mt 5,44): „Ale já vám říkám: Milujte své nepřátele a modlete se za ty, kdo vás pronásledují“.

Papež František Papežské cesty Promluvy papeže Františka

image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Wake up! (CD)