Papež přijal slovenskou prezidentku

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 12. 2022, 18.20

Svatý otec František dnes přijal paní Zuzanu Čaputovou, prezidentku Slovenské republiky, která se následně setkala s arcibiskupem Paulem Richardem Gallagherem, sekretářem pro vztahy se státy a mezinárodními organizacemi.

image:Image 21/source/orig/20677_18154_0_563.jpeg
Foto: Vatican Media

Jak uvádí vatikánské tiskové prohlášení, během srdečných rozhovorů na státním sekretariátu se hovořilo o dobrých bilaterálních vztazích mezi Svatým stolcem a Slovenskou republikou a o úloze církve ve společnosti.

V pokračování jednání se podrobně diskutovalo o válce na Ukrajině a jejím dopadu na regionální a mezinárodní úrovni, přičemž zvláštní pozornost byla věnována humanitární situaci, přijímání uprchlíků a socioekonomické krizi, uzavírá tiskové sdělení.

Podle informací Tiskového střediska Svatého stolce trval soukromý rozhovor během papežské audience zhruba půl hodiny. Papež věnoval slovenské prezidentce medailon svatého Martina, svazky papežských dokumentů, letošní Poselství ke Světovému dni míru, Dokument o lidském bratrství, knihu o Statio Orbis ze dne 27. března 2020, kterou vydalo Vatikánské nakladatelství, a knihu se svými promluvami věnovanými Ukrajině.

Prezidentka Slovenské republiky papeži Františkovi přivezla koš vánočního cukroví vyrobeného lidmi se zdravotním postižením, ozdoby na vánoční stromek vyrobené chudými ženami, obraz svatého Františka z Assisi od Doroty Sadovské, dětskou obrázkovou knížku s výroky Svatého otce a knihu Silvestra Krčméryho, významné osobnosti slovenské tajné církve.

Papež František Osobnosti

image:Image Laudato si - Buď pochválen