Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež připomíná oběti povodní na Ischii a ženy trpící násilím

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace28. 11. 2022, 9.41
TiskTisk

Po modlitbě Anděl Páně se papež zaměřil na trpící, zejména na oběti povodní na italském ostrově Ischia, na ženy, které jsou oběťmi sexuálního násilí, a na mučenou Ukrajinu.


Papež pozdravil poutníky po recitaci modlitby Anděl Páně a požádal všechny, aby ve svých modlitbách pamatovali na obyvatele italského ostrova Ischia, kteří se vzpamatovávají z prudkých dešťů, jež způsobily záplavy a sesuvy půdy, při nichž podle posledních zpráv zemřely dvě osoby a jedenáct dalších se pohřešuje. František řekl, že se modlí za oběti, trpící a všechny záchranáře.

Také pozdravil účastníky pochodu, který se dnes ráno konal za účelem odsouzení sexuálního násilí na ženách, a poznamenal, že je bohužel všude rozšířenou realitou a je dokonce používáno jako válečná zbraň. V této souvislosti také povzbudil všechny, aby neúnavně říkali ne válce, ne násilí, ale ano dialogu, ano míru, zejména kvůli mučenému ukrajinskému lidu, a připomněl sobotní výročí tragédie Holodomoru. Papež také vzpomněl na Burkharda Schefflera, bezdomovce, který před třemi dny zemřel na následky prochladnutí v kolonádě na Svatopetrském náměstí. 

Poté adresoval pozdravy různým skupinám na náměstí, včetně sekretariátu Mezinárodního fóra Katolické akce (FIAC), které se v Římě sešlo na svém 8. shromáždění.

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image 365 dní s papežem Františkem
365 dní s papežem Františkem papež František
Cena: 350 Kč
image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
Cena: 404 Kč
image:Image Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur
Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 23 Kč
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
Cena: 52 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou