Papež se modlí za Ekvádor, zasažený zemětřesením, a sužovanou Ukrajinu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 3. 2023, 14.07

Po dnešní polední modlitbě papež František vyjádřil blízkost lidem postiženým zemětřesením v Ekvádoru, které si vyžádalo nejméně třináct mrtvých a 126 zraněných, a ujistil o své modlitbě. Připomněl rovněž nadále trvající utrpení ukrajinského národa, vystaveného válečným zločinům.

image:Image 26/source/orig/25404_22199_0_844.jpeg

Nejméně třináct lidí zemřelo a 126 bylo zraněno během zemětřesení o síle 6,5 stupně Richterovy škály, které zasáhlo pobřežní provincii Guayas. Podle ekvádorské vlády došlo k většině úmrtí v provincii El Oro na hranicích s Peru. Zemětřesení bylo cítit ve 13 z 24 provincií země a následovala série dalších otřesů o síle 4,8, 3,7 a 3,6 stupně s epicentrem na krajním severovýchodě ostrova Puna v jihozápadní části zálivu Guayaquil.

„Jsem nablízku ekvádorskému národu a ujišťuji o své modlitbě za zesnulé a za všechny trpící.“

Také při dnešním poledním setkání s věřícími papež František neopomněl zmínit válku na Ukrajině, jako to činí při každém veřejném vystoupení od vypuknutí tohoto válečného konfliktu.

„Bratři a sestry, nezapomínejme se modlit za trýzněný ukrajinský národ, který nadále trpí kvůli válečným zločinům.“

Papež František Válka na Ukrajině

image:Image Výklad Bible v době (anti-)modernistické krize
Výklad Bible v době (anti-)modernistické krize Tomáš Petráček
image:Image Jezuita Petr Kanisius (1521 - 1597)