Papež se ve Vatikánu setká s tisíci prarodiči a jejich vnoučaty

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 4. 2024, 10.45

“Pohlazení a úsměv" je název akce, která se uskuteční v sobotu 27. dubna ve vatikánské aule Pavla VI., kde se prarodiče a jejich vnoučata z Itálie setkají s papežem Františkem.

image:Image 56/source/orig/55155_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422.jpeg
Vatican Media

Celkem šest tisíc prarodičů a jejich vnoučat přijede tento týden do Vatikánu na speciální setkání se Svatým otcem, jehož iniciativu představila v pondělí 22. dubna Tisková kancelář Svatého stolce. Arcibiskup Vincenzo Paglia, předseda Papežské akademie pro život, poznamenal, že Itálie je celosvětově druhá země s nejvyšším počtem starších lidí a že poprvé v historii žijí čtyři generace pohromadě.

Vyjádřil politování nad tím, že se v současnosti bojíme používat slovo "starý" a že stáří není jen velmi krásným obdobím, ale může znamenat změnu životního směru, a to v rámci kultury, společnosti, ekonomiky, ale i náboženství. Arcibiskup Paglia také poukázal na zvláštní náklonnost papeže Františka ke starším lidem a připomněl katechetický cyklus, který jim věnoval a který jim radí, jak křesťansky prožít posledních třicet let života.

Akce, kterou pořádá Italská nadace na podporu seniorů, začne v 8:30 zamyšlením nad stářím. Asi o čtyřicet minut později přijde papež František do auly Pavla VI. a vyslechne si svědectví dvou prarodičů, jedna z nich bude 91 letá žena, a tří vnoučat.

Svatý otec také vyhlásil Světový den prarodičů a starších lidí, který se letos bude slavit 28. července.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František

image:Image Kdo věří, není nikdy sám
Kdo věří, není nikdy sám Saverio Gaeta, Georg Gänswein
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.