Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež svěřil Panně Marii svou cestu do Mongolska

Autor: Tiziana Campisi Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 8. 2023, 11.48
TiskTisk

Jak se stalo zvykem již od začátku Františkova pontifikátu, papež se před zahájením své 43. zahraniční apoštolské cesty usebral v modlitbě před mariánskou ikonu Salus Populi Romani v římské bazilice Panny Marie Větší. Dnes, ve čtvrtek 31. srpna večer, odletí do Ulánbátaru.

image:Image 40/source/orig/39802_26548_0_844.jpeg

Dnes, ve čtvrtek 31. srpna, začíná papežova pouť do Mongolska. Papež František ji svěřil Panně Marii, za níž se v předvečer odjezdu vydal do římské baziliky Santa Maria Maggiore. 

Zprávu o tom sdělilo tiskové středisko Svatého stolce, které informovalo, že „ve středu 30. srpna odpoledne papež František opustil Dům sv. Marty a vydal se do baziliky Santa Maria Maggiore, kde se jako obvykle zastavil v modlitbě před ikonou Panny Marie Salus Populi Romani a svěřil Matce Boží svou nadcházející apoštolskou cestu do Mongolska. Poté se vrátil do Vatikánu“.

Je to již po stojedenácté, co František navštívil římskou baziliku zasvěcenou Panně Marii Větší. V Mongolsku se František zdrží zhruba čtyři dny, návrat do Vatikánu je naplánován na 4. září odpoledne.

Focusy

Papežské cesty

Mohlo by vás zajímat

image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
Cena: 122 Kč
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
Cena: 224 Kč
image:Image Misionář světa Jan Pavel II.
Misionář světa Jan Pavel II. Claire Astolfiová
Cena: 75 Kč
image:Image Amoris laetitia (Radost z lásky)
Amoris laetitia (Radost z lásky) papež František
Cena: 134 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou