Papež vybízí k modlitbám za Synodu o synodalitě v mariánských svatyních

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace29. 5. 2023, 11.43

Od Filipín po Portugalsko se mariánská poutní místa po celém světě zapojí tuto středu do speciálního dne modliteb za Synodu o synodalitě. Papež František ve své nedělní promluvě po modlitbě Regina Caeli připomenul, že den modliteb za 16. řádné generální shromáždění biskupské synody se bude konat 31. května, poslední den měsíce zasvěceného Panně Marii.

image:Image 32/source/orig/31358_24136_0_dsc9338.jpg
Foto: CNA

“Prosme Pannu Marii, aby tuto důležitou etapu synody provázela svou mateřskou ochranou," řekl Svatý otec.

Svou účast potvrdily poutní místa zasvěcená Panně Marie ve Fatimě v Portugalsku, v Čenstochové v Polsku, Knock v Irsku, bazilika Panny Marie Andělské na Kostarice, Fourviér ve Francii a mnoho dalších mariánských míst..

Na Filipínách se budou za synodu modlit ve 26 mariánských svatyních a bazilikách Nikaragua oznámila, že všechny farnosti se zúčastní celodenní modlitby za synodu. Také všechny diecéze v Indii, Malajsii, Bosně a Hercegovině se zúčastní dne modliteb.

O nadcházející biskupské synodě hovořil papež František při mši o svatodušních svátcích v bazilice svatého Petra, kde řekl: "Postavme Ducha Svatého na počátek a do středu práce synody."

Zdroj: CNA, redakčně upraveno

Synoda 2021–2024 Papež František

image:Image Vzhůru srdce
Vzhůru srdce Petr Beneš