Papež vybízí mladé lidi, aby nadcházející Světové dny mládeže prožívali intenzivně

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 7. 2023, 15.33

Svatý otec se v neděli ráno, před modlitbou Anděl Páně, setkal se skupinou mladých poutníků z arcidiecéze Córdoba v Argentině, kteří se zúčastní nadcházejících Světových dnů mládeže v Lisabonu. Františkovým přáním je hrát krásnou hru a prožívat jednotu, o kterou žádal Ježíš, v rozmanitosti tváří a kultur.

image:Image 38/source/orig/37350_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-32.jpeg
Foto: Vatican Media

Papež přirovnal tuto blížící se událost k velmi zvláštnímu mistrovství světa, kde není vítězů ani poražených, ale všichni vyhráváme. Vyzdvihl, že když se setkáváme s druhými a nabízíme jim to, co máme a jsme zároveň otevřeni přijímat to, co nabízejí oni, jsme všichni vítězi a můžeme společně pozvednout pohár bratrství.

Papež František vybídl mladé lidi, aby se podívali na stopy mnoha křesťanů, kteří následovali Ježíše až do konce. "To nás učí, že s Kristovým týmem se hraje až do poslední minuty. Nesmíme se nechat rozptýlit. Musíme být ve střehu a hrát jako tým."

Svatý otec povzbudil skupinu, aby intenzivně prožívala Světové dny mládeže, je to příležitost k obohacení prostřednictvím velké rozmanitosti tváří, kultur, zkušeností, různých projevů a manifestací naší víry. "Především," dodal papež František, "budete moci zakusit Ježíšovu touhu: sílu jednoty, lásky a porozumění."  To bude podle papeže zásadní pro svědectví o radosti evangelia mnoha dalším mladým lidem, kteří nenacházejí smysl života nebo ztratili cestu vpřed.

Jeden z členů argentinské delegace, Martin Alonzo, vyjádřil své dojmy ze setkání s papežem Františkem. “Všichni jsme byli velmi nervózní, ale dokázal nám dát pocit, že jsme doma," vyprávěl Alonzo. "Souhlasil, že si s každým z nás promluví, i když jen na minutu."

Alonzo, který pochází ze stejné země jako papež, vyzdvihl srovnání, které Svatý otec učinil mezi Světovými dny mládeže a mistrovstvím světa ve fotbale. "Jako Argentinci, jejichž národní tým vyhrál poslední ročník mistrovství světa v Kataru loni v prosinci, máme ten pocit stále čerstvě v paměti. Fotbal je v Argentině víc než sport, je to vášeň. To se mi opravdu líbilo a myslím, že je to hezké srovnání."

Alonzo na závěr zdůraznil, že i mladí lidé, kteří se Světových dnů mládeže v Lisabonu nezúčastní, se mohou stát jejich součástí, protože víru lze žít mnoha způsoby. Je všude a někdy se projevuje i na těch nejnáhodnějších místech.

Zdroj: Vatican News

Papež František Světové dny mládeže