Papež vyhlásil Rok modlitby před Jubilejním rokem 2025

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 1. 2024, 10.22

Papež František včera, 21. ledna, vyhlásil "Rok modlitby" před nadcházejícím Jubilejním rokem 2025 a vybídl věřící, aby se modlili za jednotu křesťanů a za mír na celém světě. Svatý otec rovněž při promluvě po modlitbě Anděl Páně vyzval k propuštění skupiny lidí, včetně několika řeholnic, kteří byli minulý týden uneseni na Haiti.

image:Image 50/source/orig/49598_lc.jpg
Foto: Rawpixel

Papež František zahájil Rok modlitby před Jubilejním rokem 2025 a vyzval věřící, aby prohloubili modlitbu, která nás připraví na dobré prožití této události. V promluvě po nedělní modlitbě Anděl Páně Svatý otec vysvětlil, že Rok modlitby je věnován znovuobjevení velké hodnoty a nezbytné potřeby modlitby jak v osobním životě, tak v životě církve. Dodal, že Dikasterium pro evangelizaci bude připravovat materiály, které pomohou při společném prožívání tohoto roku.

Papež vybídl věřící, aby se modlili zejména za jednotu křesťanů a neúnavně žádali Pána o mír na Ukrajině, v Izraeli a Palestině a v mnoha dalších částech světa, včetně Ekvádoru. Znovu zdůraznil, že nedostatkem míru nejvíce trpí ti nejslabší z nás. "Myslím na ty nejmenší, na mnoho dětí, které byly zraněny, nebo zemřely i na ty, které byly zbaveny lásky a svých snů o budoucnosti. Buďme si všichni vědomi své odpovědnosti, modleme se za děti a snažme se pro ně vytvářet mírové podmínky!" dodal.

Papež se při této příležitosti zmínil také o karibském Haiti, kde došlo v pátek v hlavním městě Port-au-Prince k ozbrojenému únosu skupiny lidí. Ve svém nedělním projevu naléhavě apeloval na propuštění všech rukojmích a zároveň se modlil za smír v zemi. "Se zármutkem jsem se dozvěděl o únosu skupiny lidí na Haiti, mezi nimiž bylo i šest řeholních sester. Vyzývám všechny, aby zastavili násilí, které způsobuje velké utrpení tomuto drahému lidu,“ uzavřel Svatý otec.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Rok modlitby Papež František Jubilejní rok 2025