Papež vyjádřil zármutek nad střelbou v Nashvillu: Byl to nesmyslný akt násilí

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace29. 3. 2023, 17.13

V telegramu biskupovi amerického města, které se stalo dějištěm hrůzného masakru, papež František vyjadřuje soustrast všem, které neštěstí postihlo, a modlí se, aby „z nevýslovného zla vzešlo dobro“.

image:Image 27/source/orig/26182_22452_0_844.jpeg

Papežovu soustrast a modlitby za všechny, kterých se dotkla střelba ve škole Covenant v americkém Nashvillu, vyjadřuje telegram podepsaný kardinálem státním sekretářem Pietrem Parolinem a adresovaný biskupovi tohoto města Josephu Marku Spaldingovi. František označil tragédii za nesmyslný akt násilí a připojil se k „celému společenství, které truchlí nad dětmi a dospělými, kteří zemřeli, a svěřuje je do láskyplné Ježíšovy náruče“. František také „svolává útěchu a sílu Ducha svatého na pozůstalé rodiny a modlí se, aby se utvrdily ve víře v moc Zmrtvýchvstalého Pána, který uzdravuje každou ránu a z nevýslovného zla může dát povstat dobru“.

Střelba v Nashvillu

Při střelbě v křesťanské škole 27. dubna zahynulo celkem šest lidí, tři děti a tři dospělí. Střelcem byl 28letá bývalá studentka, který byla zabita při přestřelce s policií. Motiv jejího činu úřady zatím neuvedly, ale policejní šéf údajně uvedl, že podle vyšetřovatelů mladá žena chovala „určitou zášť, že musela jako dítě navštěvovat tuto školu“.

Papež František

image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.