Papež vyzdvihl práci zesnulého kardinála Pella pro Svatý stolec

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace11. 1. 2023, 15.13

František zaslal soustrastný telegram v souvislosti s úmrtím kardinála George Pella, který podle něj "neochvějně a vytrvale následoval svého Pána i v hodině zkoušky".

image:Image 23/source/orig/22125_19662_0_844.jpeg

Papež František vyzdvihl "důsledné a angažované svědectví zesnulého kardinála George Pella, jeho oddanost evangeliu a církvi a zejména jeho pilnou spolupráci se Svatým stolcem při nedávné ekonomické reformě, pro kterou s rozhodností a moudrostí položil základy". Kardinál Pell stál v letech 2014-2019 v čele vatikánského ekonomického sekretariátu.

Papežova slova se objevila v kondolenčním telegramu adresovaném děkanovi kardinálského kolegia Giovannimu Battistovi Re v souvislosti s úmrtím kardinála Pella, který zemřel v úterý večer v Římě ve věku 81 let po srdečních komplikacích po operaci kyčle.

Svatý otec v poselství uvedl, že je smutný nad zprávou o Pellově odchodu a vyjádřil svou blízkost děkanovi a celému kardinálskému kolegiu i členům kardinálovy rodiny.

Ocenil jeho svědectví a práci a řekl, že se modlí, aby "tento věrný služebník, který neochvějně a vytrvale následoval svého Pána i v hodině zkoušky, byl přijat do nebeské radosti a obdržel odměnu věčného pokoje". Pell byl totiž mezi lety 2019-2020 vězněn po odsouzení kvůli zneužití mladistvých. Po více jak roce výkonu trestu jej osvobodil australský Nejvyšší soud pro nedostatek důkazů.

Papež František Osobnosti

image:Image Výklad Bible v době (anti-)modernistické krize
Výklad Bible v době (anti-)modernistické krize Tomáš Petráček
image:Image V životě se musí za vše platit