Papež: Ženy budují lidštější společnost svým pohledem a srdcem

Autor: Michele Raviart Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace8. 3. 2023, 14.50

Papež František při generální audienci ve středu 8. března, na kterou připadá Mezinárodní den žen, poděkoval ženám za jejich tvůrčí pohled a vlídné srdce. Vyzval také, aby se nezapomínalo na bolest trýzněného ukrajinského národa.

image:Image 26/source/orig/25004_people-2567915-1280.jpg

V závěru dnešní generální audience se papež František obrátil ke všem ženám a zejména k těm přítomným na Svatopetrském náměstí: „Děkuji jim za jejich nasazení při budování lidštější společnosti, a to díky jejich schopnosti uchopit skutečnost tvůrčím pohledem a něžným srdcem. To je výlučná výsada žen!"

Poté Svatý otec vybídl: „Mějme stále v srdci a v modlitbách sužovaný ukrajinský lid, na jehož bolest nesmíme zapomínat." Konkrétně na adresu polských věřících, v jejichž farnostech a pastoračních společenstvích se konají postní duchovní rekolekce, František řekl:„Kéž jsou okamžikem zamyšlení nad kvalitou vašeho lidství a vašeho křesťanství, aby přinesly plody dobra také ve prospěch lidí, které přijímáte ve své zemi, zejména Ukrajinců“.

Nakonec papež zdůraznil, že postní čas „je příznivou dobou k oživení našeho misijního dynamismu, abychom s radostí sloužili evangeliu a lidstvu. Přijměme proto pozvání církve k obrácení a pokání, abychom s radostí hlásali evangelium světu“.

Papež František

image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
image:Image Nebojme se snít
Nebojme se snít papež František
image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill
image:Image Bratr František