Papež znovu vyzývá k modlitbám za mír

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace16. 11. 2023, 11.20

Jak se již stalo zvykem, na závěr středeční generální audience obrátil papež František své myšlenky ke státům, které trpí válečnými hrůzami a požádal o modlitby za mír pro tyto válkou sužované národy.

image:Image 46/source/orig/45416_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-2023-11-16t110943-362.jpeg
Papež František při včerejší generální audienci
Vatican Media

Svatý otec požádal o modlitby za Ukrajinu, která tolik strádá. Od ruské invaze v únoru 2022 bylo zabito více než 9 600 civilistů a přes 17 500 jich bylo zraněno. Papež František rovněž prosill o modlitby za Svatou zemi, kde 7. října bylo při útocích spáchaných Hamásem zabito více než 1 400 Izraelců. Od té doby bylo při odvetných leteckých úderech na pásmo Gazy zabito přes 11 000 lidí a podle ministerstva zdravotnictví v Gaze, které je řízeno Hamásem, se pod troskami pohřešuje asi 2 500 osob.

Nakonec se Svatý otec zaměřil na Súdán, kde bylo od dubna podle odhadů zabito 9 000 lidí a dalších 5,6 milionů muselo opustit své domovy kvůli ničivé válce mezi dvěma znepřátelenými vojenskými frakcemi. Tato občanská válka byla popsána jako humanitární katastrofa s viditelnými známkami etnických čistek.

"Mysleme na to, kde všude se válčí. Modleme se za mír, najděme si každý den čas na modlitbu za mír, vyprošujme si mír," uzavřel svou promluvu papež.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František

image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
image:Image Dobrý život
Dobrý život papež František