Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papežský ceremoniář Ravelli přijme biskupské svěcení

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace2. 6. 2023, 11.34
TiskTisk

Papežský ceremoniář Diego Ravelli přijme v sobotu 3. června v bazilice svatého Petra biskupské svěcení. Svátost mu udělí kardinál státní sekretář Pietro Parolin. Papež František Ravelliho v dubnu jmenoval titulárním biskupem v Recanati a udělil mu osobní titul arcibiskupa.

image:Image 32/source/orig/31809_24277_0_844.jpeg

František jmenoval severoitalského kněze do funkce ceremoniáře v říjnu 2021. Ravelli nahradil Guida Mariniho, kterého papež jmenoval biskupem v Tortoně. Mariniho jmenoval ceremonářem Benedikt XVI. v roce 2007.

Ravelli je vzděláním pedagog a má doktorát z liturgických studií z Papežského athenaea Sant'Anselmo v Římě. V roce 1998 nastoupil jako úředník do vatikánského Úřadu pro almužny a v roce 2013 se zde stal vedoucím kanceláře. Současně pracoval v týmu ceremoniářů pod vedením Guida Mariniho.

Papežský ceremoniář je zodpovědný za papežovy liturgie ve Vatikánu i na cestách. Od Františkovy reformy patří mezi jeho povinnosti také vedení sboru Cappella Sistina.

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image Fratelli tutti
Fratelli tutti papež František
Cena: 134 Kč
image:Image Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur
Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 23 Kč
image:Image 365 dní s papežem Františkem
365 dní s papežem Františkem papež František
Cena: 350 Kč
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
Cena: 52 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou