Papežův list zvláštnímu vyslanci na Evropskou pouť mládeže do Santiaga

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 7. 2022, 14.29

Svatý otec se obrátil latinsky psaným papežským listem ke svému zvláštnímu vyslanci na Evropskou pouť mládeže do Santiaga, která se uskuteční od 3. do 7. srpna u příležitosti compostellského Svatého roku. Papeže Františka na ní zastoupí kard. Antonio Augusto dos Santos Marto, emeritní biskup diecéze Leiria-Fatima, a další dva členové papežské delegace

image:Image 15/source/orig/14560_11486_0_844.jpeg

Na Evropskou pouť mládeže se již zaregistrovalo více než 10 000 mladých lidí. Oficiální registrační termín skončil 22. července, avšak záleží na jednotlivých delegacích, kongregacích nebo hnutích, které si s ohledem na své vlastní podmínky stanovily různé lhůty.

Podle organizátorů je měsíc před setkáním přihlášeno již 10 541 mladých lidí z celého Španělska, přijedou také účastníci z Itálie, Portugalska a Německa. Většina mladých lidí dorazí do Santiaga de Compostela po jedenácti poutních trasách. Setkání bude zahájeno 3. srpna uvítacím ceremoniálem na náměstí Plaza del Obradoiro. Poté účastníky pouti čekají čtyři dny v Santiagu, kde budou mít možnost zažít koncerty, společnou modlitbu s prostorem ke zpovědi, workshopy s různými tematickými okruhy, katecheze apod. Setkání vyvrcholí vigilií a závěrečnou mši svatou, kterou bude celebrovat papežský vyslanec, kard. Antonio Augusto dos Santos Marto.

Papež ve svém listě vyjadřuje potěšení nad Evropskou poutí mládeže a odhodláním jejích účastníků. Svého zvláštního vyslanec žádá, aby mladým lidem jeho jménem požehnal, pozdravil je a povzbudil je, aby se stávali tvůrci pokoje. Kéž svými životy a slovy dosvědčují o lidu, který chodil ve tmě, než uviděl světlo a radostně zajásal v Ježíši, píše mimo jiné František v listě adresovaném portugalskému kardinálovi. Spolu s emeritou diecéze Leiria-Fatima tvoří papežskou misi rovněž o. Andrés Fernández Farto, segretář compostellské církevní province a profesor na compostellském Teologickém insitutut, a o. José Daniel Turnes Rey, farář ve Vimianzo a učitel náboženství.

Papež František Život z víry Mladí v církvi Promluvy papeže Františka

image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Nic než důvěra
Nic než důvěra papež František
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.