Papežův vyslanec v těchto dnech znovu ve válkou zmítané Ukrajině

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace16. 9. 2022, 16.49

Kardinál Konrad Krajewski je coby papežův vyslanec znovu na Ukrajině, kterou objíždí od úterý. Jeho už čtvrtá mise od začátku války začala na západě, kde se v úterý setkal s tamními římskokatolickými biskupy v mariánské svatyni v městě Chmelnickyj. Poté zamířil na jih do Oděsy, kde ve čtvrtek natočil videoposelství.

image:Image 17/source/orig/16499_krajewski.jpeg
Foto: Vatican News

V něm adresoval slova útěchy především ukrajinským vdovám, manželkám, dcerám a matkám padlých a zraněných. Všichni, kdo trpí válkou, nacházejí útěchu a pomoc v obraze Bolestné Matky Boží stojící pod křížem, jejíž svátek 15. září katolická církev slavila po celém světě, uvedl kardinál ve videoposelství zveřejněném na Facebooku římskokatolickou církví v zemi.

Krajewski, který ve Vatikánu plní funkci tzv. papežského almužníka, byl "Františkem vyslán, aby se seznámil s těžkou situací měst, jako je Oděsa a Charkov", uvedl pro tiskovou agenturu Kathpress římskokatolický biskup Oděsy Stanislaw Szyrokoradiuk. Uvedl, že kardinál přišel především za kněžími, řeholníky a pastoračními pracovníky, aby jim vyjádřil svou podporu. "Zvláště ho překvapilo, že všichni zůstali s věřícími od prvního dne války," řekl biskup.
Kardinál Krajewski se také setkal s věřícími a nejvyššími představiteli řeckokatolické církve v oděské katedrále sv. Ondřeje v Oděse. Vedle toho navštívil i zdejší humanitární centra, která poskytují pomoc trpícímu obyvatelstvu a zejména tzv. vnitřně vysídleným osobám, které uvízly ve městě.

Zdroj: Kathpress

Válka na Ukrajině

image:Image Úkolů nad hlavu
Úkolů nad hlavu Karel Hrubý, Karel Skalický