Patriarcha Pizzaballa zasvětil Svatou zemi Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 10. 2023, 10.37

Kardinál Pierbattista Pizzaballa, latinský patriarcha Jeruzaléma, vykonal v neděli 29. října, na slavnost Panny Marie, Královny Palestiny a Svaté země, akt zasvěcení Svaté země Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Při slavení mše svaté v mariánské svatyni Deir Rafat patriarcha zasvětil církev, celé lidstvo, národy Blízkého východu a zvláště lid Svaté země Panně Marii.

image:Image 45/source/orig/44316_pizzaballa.jpeg

V aktu zasvěcení se dovolával Mariiny pomoci uprostřed války, která svírá Svatou zemi. Modlil se, aby bděla nad těmi, kdo trpí, prchají před bombardováním nebo ve válce ztratili členy rodiny. "Nyní klepeme na dveře tvého srdce. Jsme tvé milované děti. Jsme přesvědčeni, že v nejnepokojnějších chvílích našich dějin nebudeš hluchá k našim prosbám a přijdeš nám na pomoc," modlil se Svatý otec.

Zanikající bratrství

Patriarcha Pizzaballa se modlil, aby Matka Boží vedla světové vůdce a ty, kdo rozhodují o osudu národů, aby se rozhodovali podle spravedlnosti a pravdy a pracovali pro společné dobro. Připomněl Mariina slova, která řekla svému Synu Ježíši na svatbě v Káně: "Nemají víno" (Jan 2,3).

"Nyní, Matko, zopakuj tato slova, neboť v naší době nám došlo víno naděje, radost se vytratila, bratrství se vytratilo," řekl. "Zapomněli jsme na své lidství a promarnili dar pokoje. Jak moc potřebujeme tvou mateřskou pomoc!"

Zvyšující se počet mrtvých

Podle ministerstva zdravotnictví v Gaze, které je řízeno Hamásem, bylo od 7. října, kdy Hamás zaútočil na Izrael, při izraelských úderech v Gaze zabito více než 8 000 lidí, z toho 3 500 dětí, a zahynulo přes 1 400 osob.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Život z víry Církev a společnost

image:Image Církev a výzvy přítomnosti
Církev a výzvy přítomnosti Éric de Moulins-Beaufort