Podpis nové dvoustranné dohody mezi Svatým stolcem a Kazachstánem

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 9. 2022, 12.38

Dokument podepsaný dnes v Nur-Sultanu aktualizuje předchozí dohodu z roku 1998 a „dále upevňuje pouta přátelství a spolupráce“.

image:Image 17/source/orig/16423_13801_0_844.jpeg

Téměř čtvrtstoletí po 24. září 1998 aktualizují Svatý stolec a Republika Kazachstá podmínky své předchozí dohody podepsané ve Vatikánu. Nově bude podle informace vatikánského tiskového střediska možné snadnější "udělování víz a povolení k pobytu církevním a řeholním pracovníkům, kteří přicházejí ze zahraničí a věnují se pastoraci katolických věřících v Kazachstánu“.

Vatikánská nóta upřesňuje, že dnešní dohodu podepsal v Nur-Sultanu arcibiskup Paul Richard Gallagher, sekretář pro vztahy se státy a mezinárodními organizacemi, a kazašský ministr zahraničních věcí Muchtar Tileuberdi. Skládá se z preambule a osmi odstavců, které „dále posilují již existující pouta přátelství a spolupráce mezi oběma stranami“.

Papežské cesty Život z víry

image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
image:Image Nic než důvěra