Pozvánka na 4. mezinárodní konferenci pro mladé v návaznosti na encykliku Laudato si´

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 5. 2023, 15.48

U příležitosti 38. světových dnů mládeže se 31. července uskuteční na Katolické univerzitě v Lisabonu 4. mezinárodní konference nazvaná “Péče o stvoření”. Tématem je integrální ekologie jako životní styl dnešní mládeže. Konference je určená pro mladé vysokoškoláky, kteří se mohou přihlásit do 25.5. 2023.

image:Image 31/source/orig/30086_vojta-pospisilvpo3036.jpg
Foto: Vojta Pospíšil, ČaV

V říjnu loňského roku v rámci příprav na Světové dny mládeže v Lisabonu, oznámil předseda Nadace mládeže Jana Pavla II.,Daniele Bruno, že jednou z iniciativ, které se uskuteční před letošními Světovými dny mládeže, bude čtvrtá konference s problematikou ochrany životního prostředí. Témata, o nichž se bude diskutovat navrhl sám Svatý otec a týkají se péče o náš společný domov.

Jedná se o již čtvrtou konferenci, která se na téma životního prostředí uskuteční (konaly se během Světových dnů mládeže v Rio de Janeiru v roce 2013, v Krakově v roce 2016 a v Panamě v roce 2019), protože otázka ochrany stvoření je papeži Františkovi obzvláště blízká. Svatý otec apeluje na všechny lidi dobré vůle, a zejména mladé lidi, aby si uvědomili výzvy, na které upozornil ve své encyklice Laudato Si'. Chce, aby především mladí hledali způsoby, jak budovat kulturu ochrany životního prostředí.

Konference bude překládaná do italštiny, francouštiny, angličtiny, španělština a portugalštiny. Účastníci dostanou za účast certifikát od Katolické univerzity v Portugalsku a Nadace mládeže Jana Pavla II.

Více informací o konferenci je k dispozici ZDE.

Zájemci o účast na této konferenci se mohou hlásit do 25. května na mail mladez@cirkev.cz.

Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image Malý kompas víry
Malý kompas víry Max Kašparů