Právě vyšlo další číslo časopisu Fermentum

Autor: Martin Steiner Zdroj:FermentumFermentum
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace20. 10. 2023, 16.50

Čtvrté, závěrečné číslo letošního ročníku časopisu Fermentum (4/2023) se stálou přílohou Živá teologie, je k dispozici na e-shopu Cirkev.cz. Koupit si můžete buď zvýhodněné roční předplatné, nebo samostatně jednotlivá vydání časopisu.

image:Image 13/source/orig/12564_fermentum-green.png

Homiletická část časopisu FERMENTUM je věnována nedělím, slavnostem a některým svátkům liturgického mezidobí od jeho 26. neděle do konce liturgického roku.

Příloha ŽIVÁ TEOLOGIE přináší hojnější úrodu textů. Nejprve předkládá druhou, závěrečnou část rozhovoru Veroniky Řehákové s psychiatričkou MUDr. Martou Holanovou, která pečuje také o ty, kdo na cestě víry doprovázejí druhé. Skutečnost, že smysluplné odpovědi mohou následovat až po položení smysluplných otázek, připomíná druhá část studie biblisty Adama Mackerleho o potratu v Bibli. Tematiky umělého ukončení těhotenství se týká rovněž první část příspěvku Jana Poláka, který se zamýšlí nad tím, jaké pokání stanovit ve svátosti smíření po umělém potratu. Nedílností iniciačních svátostí se zabývá text Pavla Hödla zaměřený na pastorační praxi a její reflexi. Miroslava Kordíková následně představuje publikace, jež mohou obohatit pastorační službu.

Časopis FERMENTUM vydává Česká biskupská konference (ČBK) a můžete si jej koupit na e-shopu Cirkev.cz. Zvýhodněné roční předplatné (4 vydání) stojí 285 Kč a jednotlivá čísla časopisu stojí 89 Kč.

Časopis FERMENTUM je dalším katolickým médiem po Katolickém týdeníku, který je distribuován výhradně na portálu Cirkev.cz. Více informací o časopisu najdete na jeho webu fermentum.cirkev.cz, kde si můžete pro představu po registraci zdarma stáhnout jeho ukázkové vydání.

image:Image Puzzle - Panna Maria Lurdská 13x20cm (7198)
Puzzle - Panna Maria Lurdská 13x20cm (7198)
image:Image Bůh je mrtev, nic není dovoleno
Bůh je mrtev, nic není dovoleno Tereza Matějčková