Projekt "Kostely jsou tu pro vás" v Brně navazuje na Noc kostelů

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace17. 8. 2023, 8.06

Brněnské biskupství letos poprvé nabízí v rámci akce „Kostely jsou tu pro vás“ přehled kostelů, které je možné navštívit během letních prázdnin. Doplňuje tím možnosti církevní turistiky, která na svém webu cirkevnituristika.cz uvádí poutní trasy nebo možnosti ubytování v církevních objektech. Svou nabídkou navazuje církevní turistika na návštěvníky oblíbenou Noc kostelů a reaguje na zpětnou vazbu také od pořadatelů i uživatelů.

image:Image 39/source/orig/38969_navrh-bez-nazvu-5.png
Canva.com

Projekt Církevní turistika již od roku 2014 prezentuje křesťanské církevní památky, poutní místa a další zajímavosti, zároveň představuje nové možnosti využití církevních objektů a propojuje křesťanské církevní památky s ostatními doprovodnými aktivitami, které přispívají k obnově duchovních, duševních i fyzických sil.

Na portálu www.cirkevnituristika.cz najdou návštěvníci možnosti poutních tras v zájmové lokalitě, zajímavosti v nejbližším okolí, které stojí za to vidět, a možnost rezervovat si ubytování v církevních objektech. Jedná se o kláštery, poutní domy a fary. V případě far se jedná o objekty, které dříve sloužily k bydlení kněží; nyní tyto farnosti spravují kněží ze sousedních obcí, a proto farnosti mohou tyto objekty nabízet např. ke krátkodobému pronájmu na dovolenou pro jednotlivce, rodiny, skupiny dětí či mládeže. Budova fary se tím zachová a může poskytnout návštěvníkům prostor pro duševní, duchovní i fyzický odpočinek.

Církevní turistiku obohacuje také „klášterní turistika“, která se zaměřuje na specifický charakter fungujících klášterů na území České republiky. Cílem projektu je propagace klášterní nabídky v oblasti cestovního ruchu veřejnosti. Nejčastěji se jedná o nabídku možnosti ubytování v areálech klášterů s možností účasti na duchovních programech komunity nebo jen v atmosféře ztišení a jiného rytmu života. Návštěvníci jsou také zváni do klášterních kaváren, restaurací, muzea a galerie. Součástí je také nabídka klášterních produktů nejrůznějšího charakteru - cukrovinky, ovocné produkty, svíčky, keramiku, církevní textilie, liturgické potřeby a další výrobky.

Přehled otevřených kostelů v Brněnské diecézi ZDE.

Život z víry

image:Image Laudato si - Buď pochválen