Řidič byl zatčen poté, co se snažil projet přes bránu sv. Anny do Vatikánu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 5. 2023, 8.39

Včera, 18. května, krátce po osmé hodině večerní vjelo auto vysokou rychlostí do Vatikánu, při čemž vytlačilo dvě kontrolní hlídky Švýcarské gardy. Příslušník policie se snažil auto zastavit tak, že několikrát vystřelil na pneumatiky automobilu. Po příjezdu na nádvoří sv. Damase byl muž zablokován, zatčen a okamžitě podroben lékařské kontrole. Zjistilo se, že se jedná o muže ve vážném stavu psychofyzické alterace.

image:Image 31/source/orig/30338_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-57.jpeg
Foto: Vatican Media

V oficiálním prohlášení vatikánského tiskového  střediska mimo jiné stojí: "Dnes večer po dvacáté hodině se auto dostalo do vjezdu do Vatikánu na nádvoří svaté Anny. Řidič nereagoval na pokyny Papežského sboru švýcarské gardy, které mu měly zabránit vjet do státu bez příslušného oprávnění, opustil vjezd a opětovně se rozjel vysokou rychlostí, čímž si vynutil průjezd dvěma kontrolními branami Švýcarské gardy a policejního sboru Městského státu Vatikán."

V prohlášení se dále uvádí, že ve snaze zastavit vozidlo příslušník policie, který bránu střežil, vystřelil z pistole směrem k předním pneumatikám vozidla. Přestože zasáhl vozidlo do levého předního blatníku, auto pokračovalo dál v jízdě. Vysílačkou byl tedy rychle odvysílán kód poplachu, a stráž tak uzavřela Mincovní bránu, která umožňuje přístup do zadní části Baziliky svatého Petra, Vatikánských zahrad a na náměstí svaté Marty.

Auto mezitím dorazilo na nádvoří sv. Damase: "Řidič vystoupil sám z vozu, byl zablokován a zatčen policejním sborem. Asi 40letý muž byl okamžitě vyšetřen lékaři z ředitelství pro zdraví a hygienu Městského státu Vatikán, kteří zjistili vážný stav psychofyzické alterace. V současné době je řidič v cele předběžného zadržení v nových prostorách policejních kasáren.

Zdroj: italská sekce Vatican News

Církev a společnost