Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Ruší se veškeré papežské audience, ale potvrzeno světové setkání o bratrství

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace8. 6. 2023, 9.28
TiskTisk

Vatikánský tiskový mluvčí Matteo Bruni sdělil, že z preventivních důvodů jsou pozastaveny všechny papežské audience až do 18. června. Z podnětu samotného Svatého otce Františka se nicméně v sobotu 10. června na Svatopetrském náměstí koná již ohlášené Světové setkání o lidském bratrství s názvem #NotAlone, které organizuje Nadace Fratelli tutti ve spolupráci s bazilikou svatého Petra, Dikasteriem pro službu integrálnímu lidskému rozvoji a Dikasteriem pro komunikaci.

image:Image 34/source/orig/33054_24435_0_844.png

„Než se Svatý otec vydal na plánovanou operaci na Kliniku Gemelli, povzbudil Nadaci Fratelli tutti, aby pokračovala v organizaci akce, na níž se sejdou lidé z celého světa, aby podpořili kulturu bratrství, dialogu a míru skrze poselství lidského bratrství, které navrhuje encyklika Fratelli tutti“, uvedla vatikánská nadace Fratelli tutti v tiskovém prohlášení.

„Svatého otce podpoří náklonnost a modlitby účastníků setkání, kteří se v sobotu 10. června odpoledne od 16 hodin sejdou na Svatopetrském náměstí, ve spojení s osmi dalšími náměstími po celém světě. Vstup na náměstí je zdarma a bude umožněn od 14 hodin", uzavírá tiskové sdělení.

Focusy

Papež František Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image Amoris laetitia (Radost z lásky)
Amoris laetitia (Radost z lásky) papež František
Cena: 134 Kč
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
Cena: 260 Kč
image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
Cena: 116 Kč
image:Image Nebojme se snít
Nebojme se snít papež František
Cena: 134 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou