Sekretariát synody vyzval k celosvětové mariánské modlitbě za synodální proces

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace16. 3. 2023, 12.14

Kardinál Mario Grech, generální sekretář synody, ustavil sedmičlennou komisi, která bude pověřena přípravou XVI. řádného generálního shromáždění biskupské synody. Sekretariát synody zároveň vyzval k celosvětové mariánské modlitbě za celý synodní proces v církvi i za říjnové generální shromáždění.

image:Image 26/source/orig/25309_22139_0_844.jpeg

Podle norem apoštolské konstituce Episcopalis Communio kard. Mario Grech, generální sekretář synody, ustavil a bude předsedat přípravné komisi pro XVI. řádné generální shromáždění biskupské synody. Členy zmíněné komise, uvádí se v tiskovém prohlášení generálního sekretariátu synody, jsou otec Giacomo Costa, koordinátor; mons. Timothy John Costelloe, mons. Daniel E. Flores, sestra Shizue Hirota, mons. Lucio A. Muandula, otec Dario Vitali a mons. Tomasz Trafny, sekretář. Kard. Jean-Claude Hollerich, generální relátor XVI. řádného generálního shromáždění biskupské synody, se rovněž bude účastnit na práci této komise.

Současně se zřízením přípravné komise navrhl sekretariát synody, aby se ve středu 31. května, na liturgickou památku Navštívení Panny Marie na konci mariánského měsíce května, konala celosvětová mariánská modlitba v rámci přípravy na XVI. synodní shromáždění. Cílem, jak se uvádí v prohlášení, je „uvědomit Boží lid o důležitosti probíhajícího procesu a vyzvat věřící, aby jej doprovázeli modlitbou“, a vložit „pod zvláštní ochranu Panny Marie celý synodní proces v církvi, zejména práci generálního shromáždění“.

Tato výzva adresovaná jménem kardinála Grecha hlavám východních katolických církví a předsedům biskupských konferencí se týká uspořádání „momentu intenzivní modlitby, která vyjádří krásu lidové zbožnosti v okolí mariánských svatyní, jež budou vybrány podle uvážení jednotlivých biskupských konferencí v jednotlivých zemích. Na modlitbě by se měla podílet různá církevní povolání (laici, kněží, zasvěcení muži a ženy). Jednotlivá farní společenství jsou po dohodě se svým diecézním biskupem rovněž vyzvána, aby v tento den uspořádala chvíli modlitby za práci synody.

Synoda 2021–2024

image:Image Liberalismus je hřích
Liberalismus je hřích Félix Sarda y Salvany
image:Image Vírou k Pánu se dívej
Vírou k Pánu se dívej George R. Knight
image:Image Jde v životě ještě o víc?
Jde v životě ještě o víc? Nicky Gumbel
image:Image Bůh, Kristus a my