Seminář o evangelizaci: Touží po evangeliu?

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace26. 1. 2023, 17.10

Seminář je určen pro každého člena diecéze, který touží prohlubovat svůj život s Kristem a zároveň být misionářem tam, kde žije. Cílem tohoto setkání je především sdílení a vzájemná podpora při snaze žít podle evangelia a hlásat Boží království.

image:Image 23/source/orig/22777_20319_0_image.jpg

Hlavním hostem celého Semináře bude P. Josef Prokeš, kněz českobudějovické diecéze a absolvent oboru misiologie na papežské univerzitě Gregoriana v Římě. Téma jeho přednášky zní: „Jak dnešní lidé touží po evangeliu? A jaká je v tom moje role?".

V odpolední části Semináře proběhnou workshopy zaměřené na prohloubení osobního života s Kristem i na prohloubení evangelizačního zápalu uvnitř farnosti. Jedná se o následující workshopy: Otcovo srdce (Eva a Martin Beranovi), Farní evangelizační buňky (Jaroslav Šotola), Manželství – povolání k evangelizaci (Táňa a Libor Blažkovi, P. Stanislav Tomšíček), Evangelizace tancem (Jana Hrdinová) a Debata o přednášce – formou synodní skupinky (P. Jan Uhlíř).

Seminář bude zakončen modlitbou chval s kapelou Dotek.

Součástí Semináře bude oběd. Dobrovolný příspěvek je 100 Kč

Akce se uskuteční pod záštitou generálního vikáře Mons. Jana Paseky, který dlouhodobě usiluje o hledání cest pro evangelizaci v naší diecézi.

Na Seminář je třeba se přihlásit nejpozději do 6. března 2023 na odkaze: https://1url.cz/Gr4pm.

Více informací: www.bihk.cz/evangelizace/chystane-akce

Život z víry