Sestra Tereza: Řeholnice, která v Africe zachraňuje postižené děti před smrtí

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace24. 8. 2023, 12.17

Řeholní sestra v Ghaně vypráví, jak zachránila více než 130 dětí před vraždou ze strany těch, kteří je považují za “špatné“.

image:Image 40/source/orig/39427_hermana-stan-therese-mumuni.jpg
Foto: ACN

Sestra Stan Tereza Mumuni pečuje o 130 dětí, které v současné době žijí v Domově Nazaret pro Boží děti, spolu s dalšími 15 řádovými sestrami a 35 zaměstnanci. Tereza Mumuni z řádu Mariánských sester eucharistické lásky založila v diecézi Yendi na severu Ghany domov pro děti s mentálním a fyzickým postižením, které byly opuštěné nebo jim hrozilo zabití. Mumuni řekla katolické charitativní organizaci Pomoc církvi v nouzi (ACN):

"Pokud se dítě narodí slepé, je považováno za špatné. Pokud matka zemře při porodu, rodina dítě většinou odmítne, protože je považováno za nežádoucí. Je hrozné vidět krásné dítě, které jen proto, že je nějak postižené, má být odsouzeno k smrti." Sestra Tereza dále řekla: "Pokud máte v komunitě dítě, které nevidí, žena nemůže jít s ostatními pro vodu nebo na farmu, protože jí říkají, že má špatné dítě. A když se ve vesnici stane nějaké neštěstí, svedou to na postižené dítě a zabijí ho.“

Řeholní sestra dodala, že ji někdy volají z nemocnic, když tam matka nechá postižené dítě. "Stále se snažím, aby se co nejvíce takových dětí dostalo do bezpečí. Moje děti jsou bojovníci modlitby. Při jídle, i když jsou velmi hladové, stojí a čekají, dokud nebudou všichni obslouženi a před jídlem se vždy modlí. Každý den se modlí růženec a když jsem pryč, kdykoli jim zavolám, říkají, že se za mě modlily."

Katolická charitativní organizace Pomoc církvi v nouzi (ACN) podpořila výstavbu nového kláštera pro mariánské sestry eucharistické lásky v Ghaně.

Zdroj: Zenit

Řeholní život Charita

image:Image Zrození genderu
Zrození genderu Abigail Favaleová
image:Image Co si myslíme o jezuitech?
Co si myslíme o jezuitech?
image:Image Posvátný Erós
Posvátný Erós Evelyn Eatonová Whiteheadová, James D. Whitehead
image:Image Křehká tvář rozvoje v globalizovaném světě
Křehká tvář rozvoje v globalizovaném světě Jindřich Šrajer