Sídlo organizace Pro život a rodinu v Římě poničili LGBT aktivisté

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 6. 2023, 12.27

V sobotu 10. června demonstrovali LGBT aktivisté v Římě před sídlem italské organizace Pro Vita & Famiglia (Pro život a rodinu). Podle jejího předsedy Jacopa Cogheho se účastníci dopouštěli urážek a tzv. "verbálního násilí". Incident měl dohru v pondělí 12. června, kdy aktivisté poškodili sídlo této organizace.

image:Image 35/source/orig/34053_24609_0_provita-230613.jpg

Sobotní demonstrace a výroky lídra LGBT lobby v Itálii Maria Colamarina na adresu předsedy organizace Pro život a rodinu Jacopa Cogheho, kterého veřejně nazval "parchantem", byly podle Cogheho živnou půdou pro atmosféru nenávisti, která se zhmotnila v útoku na sídlo organizace Pro Vita & Famiglia v pondělí 12. června.

Bezpečnostní brána kanceláře byla polepena nápisy např. "potraty na požádání", "fašisté by měli viset" a "transfeministická pomsta" Byly vidět i zbytky vajec hozených na vchod do budovy. "Opět je tu netolerance #LGBTQIA, která umí jen urážet, očerňovat, vyhrožovat a chce umlčet každého, kdo má jiný názor," napsal Coghe na Twitteru.

Lídr italského hnutí Pro život a rodinu uvedl, že i přes násilné akce bude jeho organizace nadále pracovat na svých cílech. "Nenecháme se zastrašit a budeme pokračovat v našich akcích na obranu života, rodiny, svobody vzdělávání a dětí," řekl.

Zdroj: Catholic News Agency

Život z víry Církev a společnost

image:Image Poklad
Poklad Jan Twardowski