Svatovítský poklad je vystaven v Drážďanech, expozici zahájil prezident Petr Pavel

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace25. 3. 2024, 12.07

Pražská arcidiecéze historicky poprvé vystavuje v zahraničí svatovítský chrámový poklad. Uměleckou výstavu s názvem “Fragmenty paměti” v drážďanské síni v Lipsiusbau zahájil prezident Petr Pavel za účasti duchovních představitelů z Německa i z České republiky, kterou reprezentovali mimo jiné kardinál Dominik Duka, litoměřický biskup Stanislav Přibyl a pomocný biskup pražský Zdenek Wasserbauer.

image:Image 54/source/orig/53495_35038_0_korunovacnikriz.jpg

Vystavovaný svatovítský poklad zahrnuje bezmála 120 předmětů včetně relikvie Kristova roucha nebo korunovační kříž ze 14. století. Originální sbírka na Pražském hradě však čítá až 400 předmětů a je jednou z největších svého druhu v Evropě. Zájemci z celého světa si nyní budou moci vystavovanou část prohlédnout až do 8. září 2024.

Historické artefakty jsou prezentovány originálním způsobem v dialogu s moderním uměním. Na stejné výstavě lze spatřit například fotografie Josefa Koudelky, keramiku z dílny Edmunda de Waala nebo film mnichovského filmaře Juliana Rosefeldta.

Osobnosti Církev a společnost Kultura

image:Image Rozpravy o víně