Svatý otec finančně podpoří Filipínce a migranty na bělorusko-polské hranici

Autor: Johana Bronková Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace18. 1. 2022, 16.07

Papež František finančně podpoří obyvatelstvo Filipín, postižené tajfunem Rai, a migranty, kteří uvízli na hranici mezi Běloruskem a Polskem. Informuje o tom Tiskové středisko Svatého stolce v prohlášení vatikánského Úřadu pro integrální lidský rozvoj.

image:Image 7/source/orig/6974_3282_0_844.jpeg

Papež František, prostřednictvím Úřadu pro integrální lidský rozvoj, zašle příspěvek ve výši 100 000 eur na pomoc filipínskému obyvatelstvu zasaženému tajfunem Rai, který podle zdrojů OSN postihl asi 8 milionů lidí v 11 regionech a způsobil rozsáhlé materiální škody. Ve spolupráci s apoštolskou nunciaturou na Filipínách bude tato částka doručena místní církvi a určena diecézím, které byly katastrofou nejvíce postiženy. Má se stát konkrétním výrazem duchovní blízkosti Svatého otce postiženým Filipíncům, kterou projevil již při modlitbě Anděl Páně na Svatopetrském náměstí v neděli 19. prosince 2021.

Prohlášení Úřadu pro integrální lidský rozvoj rovněž upřesňuje, že papežova podpora je součástí rozsáhlé kampaně na pomoc Filipínám organizované v celé katolické církvi, na níž se kromě řady biskupských konferencí podílí také mnoho charitativních organizací.

Stejně velkou částku - 100 000 eur – určil Svatý otec také na pomoc skupinám migrantů, kteří uvízli na hranici mezi Běloruskem a Polskem. Jak uvádí tiskové sdělení, finanční obnos bude předán Polské charitě.

Papež František Pomoc uprchlíkům

image:Image Bratr František