Svatý otec při modlitbě Anděl Páně: Otevírejme svá srdce Pánu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace30. 10. 2023, 13.46

Během nedělní promluvy Anděl Páně se papež František zamýšlel nad největším přikázáním a vzpomněl také na všechny oběti mexického hurikánu Otis.

image:Image 45/source/orig/44281_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-2.jpeg
Vatican Media

Papež František se ve své promluvě při modlitbě Anděl Páně zamýšlel nad úryvkem z nedělního evangelia o přikázání lásky k Bohu, k bližním a k sobě.

"Skutečnost, že na prvním místě je láska k Pánu, nám připomíná, že Bůh nás vždy předchází, předjímá nás svou nekonečnou něhou," zdůraznil papež František. "A tak stejně jako se děti učí milovat skrze lásku, kterou jim prokazují jejich rodiče, můžeme se i my učit milovat skrze Boží lásku k nám." To má podle Svatého otce na mysli svatý Pavel, když píše, že "Kristova láska má sílu, která pohání k milosrdenství".

"Skutečně schopnými milovat se stáváme, teprve když se s ním setkáme, když se odevzdáme jeho lásce. Nebraňme se tedy, každý den otevírejme svá srdce Pánu."

Dále se papež zamýšlel nad spojením lásky k Bohu a lásky k bližnímu. "Tím, že milujeme své bratry a sestry, odrážíme Otcovu lásku jako zrcadlo. Odrážet Boží lásku, o to jde – milovat toho, koho nevidíme, skrze bratry/sestry, které vidíme." Jak můžeme takto milovat? Tím, že "uděláme první krok", jako to dělá Bůh s námi. "Někdy není snadné udělat první krok, zapomenout na věci, ale udělejme to," vyzval zúčastněné papež František.

Během promluvy se obrátil také k obyvatelům Mexika a ujistil je o svých modlitbách a blízkosti. Ničivý hurikán Otis v mexické oblasti Acapulco připravil o život již 39 lidí. "Modlím se za oběti, za členy jejich rodin a za ty, kteří utrpěli škody," řekl papež František a na závěr se pomodlil k Panně Marii Guadalupské.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František

image:Image Benedikt XVI. - Život (slovensky)
Benedikt XVI. - Život (slovensky) Peter Seewald