Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Svatý otec v dubnu navštíví Benátky

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 2. 2024, 13.46
TiskTisk

Papež František navštíví 28. dubna pavilon Svatého stolce na 60. mezinárodní výstavě umění v Benátkách "La Biennale di Venezia", zastaví se také v ženské věznici Giudecca a setká se s církevním společenstvím benátského patriarchátu.

image:Image 52/source/orig/51303_channel-3547224-1280.jpg
Foto: pixabay.com

V úterý 13. února to oznámil Benátský patriarchát spolu s Dikasteriem pro kulturu a vzdělávání s tím, že program bude ještě upřesněn. Svatý stolec bude mít na 60. mezinárodní výstavě v Benátkách, kterou připravuje Dikasterium pro kulturu a vzdělávání, vlastní pavilon, který bude věnován tématu lidských práv a lidí na okraji společnosti. Cílem je podpořit budování kultury setkávání, která je ústředním tématem poselství papeže Františka. 

Ve spolupráci s oddělením vězeňské správy italského ministerstva spravedlnosti bude od 20. dubna do 24. listopadu 2024 v ženské věznici Giudecca představen projekt s názvem "Mýma očima" (Con i miei occhi). Iniciativa je inspirována slovy Svatého otce a vyzývá návštěvníky, aby věnovali pozornost těm skutečnostem, které jsou tak často považovány za okrajové.  

Svatý otec bude po svatém Pavlu VI. (1972), svatém Janu Pavlu II. (1985) a Benediktu XVI. (2011) čtvrtým papežem, který navštíví Benátky. Petrův nástupce přijede do Benátek tři dny po svátku patrona města, svatého Marka.

Zdroj: Vatican News, italská sekce

Focusy

Papež František Papežské cesty

Mohlo by vás zajímat

image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
Cena: 85 Kč
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
Cena: 221 Kč
image:Image Laudato si - Buď pochválen
Laudato si - Buď pochválen papež František
Cena: 107 Kč
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
Cena: 314 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou