Svatý otec zavítal do Benátek, navštívil výstavu v ženské věznici

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace28. 4. 2024, 10.38

Papež František dnes zavítal do Benátek, poprvé po sedmi měsících se tak vydal mimo Řím. Jako první pontifik navštívil pavilon Svatého stolce na Benátském bienále, které je umístěný v ženské věznici.

image:Image 56/source/orig/55304_cq5dam-web-800-800-255.jpeg
Vatican Media

Sedmaosmdesátiletý František ráno přiletěl vrtulníkem na ostrov Giudecca, kde navštívil ženskou věznici, ve které Vatikán zřídil svůj pavilon pro Benátské bienále. Pozdravil se s vězeňkyněmi, které ho pak provázely při prohlídce pavilonu. "Vězení je drsná realita a problémy, jako přeplněnost, nedostatek zařízení a zdrojů či případy násilí, přinášejí velké utrpení. Může se však také stát místem morálního a materiálního obrození" uvedl František. "Nezapomínejme, že všichni máme chyby, které je třeba odpouštět, a rány, které se musí zahojit," dodal.

Nezvyklé rozhodnutí zřídit pavilon Svatého stolce ve vězení podtrhuje opakované papežovy výzvy, aby společnost pomáhala chudým a opomíjeným, včetně vězňů. Výstava nese název "Mýma očima" a vystavená díla vytvořili umělci ve spolupráci s vězeňkyněmi a má podle kurátorů návštěvníkům přiblížit příběhy a touhy lidí, kteří žijí ve vězení. V umělci, kteří se podíleli na výstavě, se papež setkal ve vězeňské  kapli sv. Magdaleny.

Zdroj: ČTK

Papežské cesty

image:Image Nebojme se snít
Nebojme se snít papež František
image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice papež František, Dominique Wolton
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente