Svatý stolec ruší povinnost covidových pasů

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace2. 6. 2022, 15.56

Svatý stolec dnes zveřejnil středeční dekret státního sekretáře, kard. Pietra Parolina, který zohledňuje odeznívání pandemické mimořádné situace. Od 1. června se ruší povinnost covidových pasů pro zaměstnance římské kurie, nošení ochranných pomůcek dýchacích cest je nadále doporučováno.

image:Image 13/source/orig/12373_9395_0_844.jpeg

Od 1. června je tak povolen vstup do dikasterií, organizací tvořících římskou kurii a institucí spojených se Svatým stolcem bez povinnosti covidového pasu vystaveného výlučně na základě očkování a/nebo rekonvalescence. Tato povinnost nadále zůstává zachována pro Papežskou švýcarskou gardu. V uzavřených prostorách a při shromážděních se důrazně doporučuje používat ochranné prostředky dýchacích cest, přičemž nadále platí povinnost dodržovat individuální hygienické podmínky týkající se hygieny rukou a větrání místností a jejich pravidelné individuální dezinfekce.

Zaměstnanci římské kurie a institucí spojených se Svatým stolcem, kteří byli v přímém kontaktu s pozitivní osobou a nebyli očkováni, se mohou na pracoviště vrátit po desetidenní izolace a negativním antigenním testu. Očkovaní zaměstnanci pokračují v docházce na pracoviště, avšak jsou povinni nosit respirátory ve všech uzavřených prostorách.

Papež František Život z víry Církev a koronavirus Zdravotnictví

image:Image Baroko v Bavorsku a v Čechách
Baroko v Bavorsku a v Čechách Jana Kunešová, Vít Vlnas
image:Image Historický atlas Bible